Co się psuje w smartfonach? Pięć najczęstszych awarii dotykających telefony Samsung

Smartfony produkowane przez koreańską markę są bardzo zaawansowanymi pod względami technicznymi maszynami. Jednak często bywa tak, iż coś jest naszpikowane nowinkami technologicznymi, to posiada wyższe ryzyko usterki. Jakie awarie dotykają najczęściej telefony Samsung? W jaki sposób można im zapobiegać?

Podstawowe problemy dotykające każdego użytkownika

Telefony Samsung mają częstą skłonność do błędów systemowych, lecz pomocny okazuje się w takich sytuacjach restart urządzenia lub przeinstalowanie oprogramowania. Rzadko przy takiej przypadłości należy wymieniać smartfona. Choć jak się często okazuje, w zależności od regionu świata dochodzi do zróżnicowanych usterek.

W Europie telefony Samsung mają problem z zasięgiem, z kolei w samej Azji do serwisu trafią modele tej marki ze względu na awarię aparatu. Z kolei Ameryka Północna, to już niesatysfakcjonująca klientów wydajność urządzenia. Podstawowymi problemami, z którymi borykają się użytkownicy to także błędy zamykania się aplikacji, zwłaszcza gdy wykonujemy zdjęcie.

Usterki natury sprzętowej

Jeśli występują problemy dźwiękowe lub z obrazem, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z awarią sprzętu i konieczne będzie oddanie telefonu do serwisu. Telefony Samsung w tej materii psują się rzadziej, wystarczy im często przywrócić ustawienia fabryczne lub zainstalowanie innych aplikacji odpowiadających za daną funkcję.

Problematyczny jest niedziałający panel dotykowy. To jedna z najczęściej zgłaszanych awarii, co także może być kwestią oprogramowania. Serwisy są przygotowane na tego rodzaju przypadki, gdyż najczęściej dochodzi do tego z powodu uszczerbków fizycznych. Telefony Samsung, które z dużej wysokości spadną na podłoże, mogą ulec zniszczeniu estetyki całego urządzenia.

Uporczywe problemy z ładowaniem i mikrofonem

Zbyt wolne tempo ładowania baterii, nagrzewanie się telefonu czy też samego zasilacza podczas procesu, w którym jest potrzebny. Telefony Samsung częściej mają problem z brakiem reakcji na podłączenie do zasilania. Zdarzają się też awarie ładowarki, rzadziej w tym przypadku winna usterce okazuje się sama bateria.

Następna wadą z jaką borykają się telefony Samsung jest nieprawidłowe działanie mikrofonu. To usterka techniczna, która powinna być usunięta w profesjonalnym serwisie. Przed oddaniem je w ręce specjalistów, warto samemu sprawdzić, czy przyczyną nie jest np. dostanie się do szczeliny ziarenek piasku lub innego ciała obcego.

Słaby zasięg i brak wykrywalnej karty SIM

Problemy z zasięgiem mają nie tylko telefony Samsung, ale wiele innych modeli. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu się znajdujemy. Czy to góry, czy pomieszczenia pod ziemią, może takowa lokalizacja stanowić przeszkodę nie do przejścia przy przeprowadzaniu rozmów. Wiele też zależy od operatora, z którym podpisaliśmy umowę. Kwestie niesprawnej anteny w telefonie należy rozstrzygnąć w najbliższym serwisie telefonów komórkowych.

Czasem dochodzi również do problemów z działaniem kart SIM. Zwłaszcza w modelach, które oferują współdziałanie z dwoma równocześnie. Najczęstszą przyczyną są wszelkiej maści kwestie systemowe. Można je rozwiązać za pomocą przeprowadzenia naprawiającej usterkę aktualizacji lub konieczna będzie zmiana ustawień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *