Ochrona Samsunga, czyli poziom bezpieczeństwa oferowany przez Samsung My KNOX

Tego poziomu bezpieczeństwa nie jest w stanie zagwarantować żaden inny producent. Od początku istnienia Internetu zwraca się szczególną uwagę na zabezpieczenie urządzeń. Niestety nie wszyscy użytkownicy zdają sobie z tego sprawę. Ochrona Samsunga jest szalenie istotna, a bywa tak, że urządzenia mobilne są całkowicie niezabezpieczone. Co zrobić, aby to zmienić? Co może się wydarzyć, gdy nasz smartfon trafi w niepowołane ręce?

Możliwe zagrożenia, czyli na co uważać?

Twoje informacje przechowywane w telefonie mogą być zagrożone z powodu kilku przyczyn. Pierwsza z nich to dostęp bezpośredni do smartfona, jak np. zgubienie urządzenia, wówczas niepotrzebny jest atak, Samsung sam znajdzie się w rękach osoby, która z ciekawości sprawdzi jego zawartość. Kolejna przyczyna to kradzież telefonu. Włącza się w to, także złamanie zabezpieczeń, np. przez podłączenie do komputera i skorzystanie ze specjalnego oprogramowania.

Kolejnym rodzajem zagrożeń są te o charakterze wewnętrznym. Ochrona Samsunga przed atakiem hakera, który preparuje złośliwe oprogramowanie mające na celu zdobycie dostępu do naszych danych. Powinniśmy dlatego wystrzegać się instalowania programów z nieznanych źródeł. Zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku to gwarancja zmniejszenia ryzyka niebezpieczeństwa.

Co możemy stracić? Co mogą zrobić przestępcy z naszymi urządzeniami?

Każdy właściciel swojego smartfona wie, co posiada w jego pamięci. Warto uświadomić sobie, co potencjalny przestępca może zrobić z tymi wszystkimi informacjami. W naszych telefonach znajdują się prywatne zdjęcia, filmy wraz z dokładną lokalizacją, gdzie zostały wykonane. Do tego dochodzi taka zawartość jaką są wszystkie konta, do których jesteśmy zalogowani np. skrzynki mailowe, portale społecznościowe.

Przypadkowy posiadacz naszego urządzenia może publikować, wysyłać prywatne wiadomości w naszym imieniu, korzystać z aplikacji bankowych, kalendarza z naszymi prywatnymi i służbowymi planami oraz dowie się, jakie strony internetowe, serwisy odwiedzamy, gdzie się aktywnie udzielamy. Nie da się ukryć, że ochrona Samsunga to podstawa, aby nie wpaść w paranoję. Należy pamiętać o profesjonalnym i wygodnym zabezpieczeniu naszych najważniejszych informacji.

Rozwiązanie na nasze problemy – Samsung My KNOX

Podstawowe zabezpieczenia naszych smartfonów mogą okazać się niewystarczające. Kod PIN, czytnik lin papilarnych, to ochrona Samsunga przed dostaniem się w niepowołane ręce, ale okażą się nieskuteczne w przypadku złośliwego oprogramowania. Wyjściem z tej sytuacji jest zainstalowanie profesjonalnego Samsung My KNOX, czyli platformy bezpieczeństwa, która jest w stanie zabezpieczyć elementy sprzętu, unikalne kody urządzenia, a także oprogramowanie.

Te kilka warstw zabezpieczeń jest dla każdego użytkownika Samsunga, wykazuje kompatybilność dla modeli ze średniej i wyższej półki cenowej tego producenta. Ochrona Samsunga po zainstalowaniu narzędzia pozwala stworzyć wyizolowaną, zaszyfrowaną „skorupę”, która jest zabezpieczona hasłem, długim kodem PIN lub też odciskiem palca.

Jak działa Samsung My KNOX?

Użytkownik Samsunga, który zainstalował My KNOX każdorazowo, gdy chce uzyskać dostęp do danych i aplikacji musi podać hasło. Po jego przyjęciu pojawia się standardowy pulpit systemu Android wraz z ikonami. W ten sposób oddzieleniu ulegają dane wrażliwe od tych mniej istotnych. Wychodząc do głównego pulpitu telefonu możemy go ręcznie zablokować.

Na tym polega ochrona Samsunga za pomocą My KNOX, w którym nie następuje żadna wymiana danych między szyfrowaniem a resztą systemu. To wirtualny sejf, który zabezpieczy nasz telefon przed osobami niepowołanymi, jak i złośliwym oprogramowaniem. Ta dodatkowa ochrona Samsunga coraz częściej jest wykorzystywana w sektorze biznesowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *