W jaki sposób założyć szkło hartowane Samsung na ekran telefonu?

Szkło hartowane to osłona na wyświetlacz twojego smartfona, która ma zapobiec potencjalnym uszkodzeniom mechanicznym. Każdy użytkownik, który chce zabezpieczyć swoje urządzenie powinien o tym pomyśleć. Jednak sam zakup, to dopiero połowa drogi, trzeba je jeszcze odpowiednio nakleić.

Prosta instrukcja ochrony twojego Samsunga

Zanim podejmiesz pierwsze przymiarki do założenia osłonki na ekran, powinieneś znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie wykonasz tą czynność. Warto zetrzeć kurz z blatu oraz dokładnie umyć ręce. W taki sposób przygotowane stanowisko pozwoli, aby twoje zakupione szkło hartowane Samsung zostało zamontowane.

Następnie przygotuj telefon i opakowanie z osłonką na wyświetlacz. W zakupionym przez ciebie zestawie powinno znaleźć się: szkło hartowane Samsung, dwie ściereczki – jedna mokra, druga sucha. Kolejnym etapem jest wyczyszczenie ekranu smartfona za pomocą wilgotnej szmatki. W ten sposób usuniesz drobinki kurzu, pyłu i tłuste ślady. W następnej kolejności powtórz czynność, ale tym razem posługując się suchą ściereczką.

Dopasowanie szkła hartowanego Samsung to trudna sztuka!

Po wykonaniu wszystkich kroków, przyszedł czas, gdy twoje szkło hartowane Samsung należy odkleić od folii zabezpieczającej. Teraz wystarczy je odpowiednio dopasować do ekranu telefonu, pamiętając o otworach funkcyjnych. Przy bezpośrednim przyłożeniu szkło hartowane Samsung powinno docisnąć się na samym środku, tak aby klej mógł równomiernie się rozłożyć. Wykonuj ten ruch bardzo delikatnie, bez nerwowych pociągnięć.

Znowu do rąk bierzemy suchą ściereczką i przecieramy szkło hartowane Samsung, tak aby dokleić je do powierzchni ekranu. To wszystko! Wyświetlacz telefonu został zabezpieczony, nałożona osłona nie wpływa w żaden sposób na właściwości dotykowe ekranu, oddaje również żywotność wyświetlanych kolorów. Dodatkowo możemy zakupić ozdobne etui, które będzie chroniło obudowę naszego smartfona. W ten sposób zabezpieczony telefon Samsung będzie służył nam znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *